Från söder till norr 

Vellinge BK, Vellinge

Södervångshallen, Vellinge

Onsdagar 20:00-21:00 Söndagar 10.30 – 11.30

Vid frågor:  info@vellingebk.se – 0708-926990


HBK Bergania, Helsingborg

Helsingborgs Arena D-Hallen, Mellersta Stenbocksgatan 14 ,Helsingborg 

Tisdagar: 19:00, Söndagar: 11:00 helsingborgsbrottarklubb@gmail.com 


Dalsjöfors BK

Dalsjöhallen

Onsdagar18:30

Kontakt: Lars Fast lars.fast@ri.se


Skövde ABK

Söndagar: 17:00 Storegårdvägen 23 Skövde 

Stefan Svärd 0709404574 svardcontest@gmail.com

Richard Tyborn 0762228873 tyborn1980@hotmail.com


Arbes ABK Mariefred 

Mariefredsskolan, Djurgårdsvägen 6 

Söndagar 16:00

kontakt roland.wahlsten@gmail.com


AIK Brottning, Solna

Actic gym. Frösundavik allé 1, Solna

Söndagar: 12:30

Vid frågor:  brottning@aik.se


Arboga AK

Onsdagar 19:00-20:00

Vid frågor: Helena Larsson / 0706622884


Norbergs BK, Norberg

Kärrgruvans gymnastikhall Kastenhofsvägen 6, Norberg 

Onsdagar 19:30-20:30, Söndagar: 17:00-18:00

Mikael Johansson, 072-572 66 10 alt. maveinvest@gmail.com


Domnarvets BK

Teknikergatan 78170 Borlänge. 

Tisdagar: 19:00

Stefan Enerud stefan.enerud@svesol.se


BK Snar, Boden

Brottarnas hus, Garnisonsgatan 5, Boden.

Onsdagar 19:30-20:30

bohm_peter@hotmail.com

 

Rosvik IK Brottning 

Vallavägen 11, Rosvik 

Torsdagar 19:30, Söndagar 17:00 Frågor: 

Run-8@online.no

 

 

IK Sparta, Malmö

Sallerupsvägen 28, Malmö

Tisdagar: 19:00, Torsdagar 19:15

Frågor: info@iksparta.se


Varbergs BoIS Brottarklubb

Mentorsvägen 12 

43250 Varberg

info@varbergsbois.se


ÖIS Brottning, Göteborg

Örgyte IS brottarlokal, Valhallagatan 3, Göteborg 

Onsdagar: 18:00, Söndagar: 16:00 

Vid frågor: siri.lindqvist@hotmail.com 


Uddevalla AK

Onsdagar: 17:00-18:30 Endast kvinnor: tisdagar 17:00-18:30 Fredagar 17:00-18:30 / Kent Sörensen kent1971@gmail.com


Lidköping AS

Hallgatan 1, Lidköping

onsdagar kl 19.00 samt söndagar kl 16.30

lasbrottning@hotmail.com 


Finspångs  AIK Brottarklubb

Mathias Kaggs väg

Söndagar 17:30

Frågor: Kina1972@hotmail.com


BK Athén, Stockholm

Bondegatan 10, Södermalm 

Måndagar 20:00-21:15  

Onsdagar 19:00-20:30

Vid frågor: Lars Bäckström info@bkathen.se 070-7670024


Mölntorps IK

Tunboskolan, Södra Prästgårdsgatan 2, Kolbäck

Camilla Hägg Wickman / Camilla_hw_91@hotmail.com /070 4928091


Västerås BK

Var: VBKs träningslokal Sjöhagsvägen 7, 72132 Västerås 

Träningstider: Söndagar: 17:30-19:00

Anders Morsing, 072-3034177 alt. anders.morsing72@gmail.com 


Östhammars BK

Östhammars brottarlokal Tomtbergavägen 3, Östhammar 

Torsdagar: 18:30, Lördagar: 10:00

Krister.pettersson@se.issworld.com 


Umeå Brottning

Lövstigen 29 c, Umeå 

Tisdagar: 20:30-21:30, Torsdagar: 20:00-21:00 

conny.tarnklev@polis.umu.se / conny.tarnklev@umu.se