Från söder till norr 

Klubbar i grå, kursiv text har sin Wresfit pausad för närvarande.

Vellinge BK, Vellinge

Södervångshallen, Vellinge

Onsdagar 20:00-21:00, Söndagar 10.30 – 11.30

Kontakt: info@vellingebk.se  0708-926990


IK Sparta, Malmö

Sallerupsvägen 28, Malmö

Måndagar: 19:30, Onsdagar 19:30

Kontakt: info@iksparta.se


Svalövs Brottarklubb

Heleneborgshallen, Skolgatan 16, Svalöv

Lördagar: 11:00 - 12:00

Kontakt: Krister Mellvig krister.mellvig@gmail.com / 0731560925

 

HBK Bergania, Helsingborg

Helsingborgs Arena D-Hallen, Mellersta Stenbocksgatan 14  

Tisdagar: 19:00, Söndagar: 11:00

Kontakt: helsingborgsbrottarklubb@gmail.com 


Varbergs BoIS Brottarklubb

Mentorsvägen 12,  Varberg

Kontakt: info@varbergsbois.se


ÖIS Brottning, Göteborg

Örgyte IS brottarlokal, Valhallagatan 3, Göteborg 

Onsdagar: 18:00, Söndagar: 16:00 

Gå med:  https://www.svenskalag.se/ois-brottning/formular/bli-medlem-i-orgryte-is-brottningsforening/43


Uddevalla AK

Onsdagar: 17:00-18:30 - ingen träning för tillfället
Tisdagar: 17:00-18:30 (endast kvinnor)
Fredagar: 17:00-18:30 (endast kvinnor)

Kontakt: Kent Sörensen kent1971@gmail.com


Dalsjöfors BK

Dalsjöhallen

Onsdagar: 17:50-19:00 (uppvärmning startar 17:30)

Kontakt: Lars Fast lars.fast@ri.se

 

Falköpings ABK

Odenhallen, Odengatan 43, Falköping

Söndagar: 11:00

Kontakt: Peter Lundin peter.lundin@falkoping.se


Lidköping AS

Hallgatan 1, Lidköping

Onsdagar: 19.00,  Söndagar: 16.30

Kontakt:  lasbrottning@hotmail.com 


Skövde ABK

Eriksdalsskolans gymnastikhall, Skövde 

Söndagar: 17:00-18:00

Stefan Svärd, 0709404574 / svardcontest@gmail.com

 

Finspångs  AIK Brottarklubb

Mathias Kaggs väg

Söndagar: 17:30

Kontakt: Kina1972@hotmail.com


Arbes ABK Mariefred 

Mariefredsskolan, Djurgårdsvägen 6 

Söndagar: 16:00

Kontakt: roland.wahlsten@gmail.com


Liljeholmens Wresfit

Liljeholmshallen, Mejerivägen 4, Stockholm

Tisdagar: 20:00-21:30, Torsdagar: 16:00-17:00

Kontakt: Mats Olofsson matteolofsson@hotmail.com


BK Athén, Stockholm

Bondegatan 10, Södermalm 

Måndagar: 20:00-21:15  
Onsdagar: 19:00-20:30

Kontakt: Isak Östlund 070-469 44 79 /  info@bkathen.se


AIK Brottning, Solna

Gelbgjutarevägen 2, Solna

Söndagar: 12:30

Vid frågor:  brottning@aik.se


Mölntorps IK

Tunboskolan, Södra Prästgårdsgatan 2, Kolbäck

Kontakt: Camilla Hägg Wickman  Camilla_hw_91@hotmail.com  / 070 4928091

 

Kolsva IF Brottning

Måndagar 18:45-19:45, Onsdagar 18:00-19:00

Varghedsvägen 16 73113 Kolsva. 

Facebook: Wresfit Kolsva. 


Arboga AK

Onsdagar 19:00-20:00

Kontakt: Helena Larsson / 0706622884


Västerås BK

Var: VBKs träningslokal Sjöhagsvägen 7, 72132 Västerås 

Söndagar: 17:30-19:00

Kontakt: Alexander Markianos, 0704-559739 / Markianos.Alexander@gmail.com 


Norbergs BK, Norberg

Kärrgruvans gymnastikhall, Kastenhofsvägen 6, Norberg 

Kontakt: Mikael Johansson, 072-572 66 10 / maveinvest@gmail.com


Östhammars BK

Östhammars brottarlokal, Tomtbergavägen 3, Östhammar 

Måndagar 18:00, Torsdagar: 18:30, Lördagar: 10:00

Kontakt: Krister.pettersson@se.issworld.com 


Domnarvets BK

Teknikergatan 78170 Borlänge. 

Söndagar: 10:00

Kontakt: Stefan Enerud stefan.enerud@svesol.se


BK Loke

Gavlehovshallen, Gavlehovsvägen 19, Gävle

Tisdagar: 20:00 - 21:00, Torsdagar 20:00-21:00

Kontakt: Eric Drewes drewes95@gmail.com / 0707992952

 

Härnösands BK

Djuphamnsvägen 3, Härnösand 

Måndagar: 20:00 (inriktning mot tjejer men även killar deltager)
Tisdagar: 19:00 (mix)
Torsdagar: 19:30 (mix)  
Söndagar: 17:30 (mix)

Kontakt: Rikard Persson  plr.persson74@gmail.com / 0721436178


Umeå Brottning

Lövstigen 29 c, Umeå 

Tisdagar: 19:30, Torsdagar: 18:00

Kontakt: conny.tarnklev@umu.se


BK Snar, Boden

Brottarnas hus, Garnisonsgatan 5, Boden.

Onsdagar 19:30-20:30

Kontakt:  Peter Bohm bohm_peter@hotmail.com


Rosvik IK Brottning 

Vallavägen 11, Rosvik 

Torsdagar: 19:30, Söndagar: 17:00

Kontakt: Run-8@online.no